Ano
Ne

JE VÁM VÍCE NEŽ 18 LET?

 

 

Pivovar Ferdinand s.r.o. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše internetové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Aktuality a tiskové zprávy

Pivovar Ferdinand získal další ocenění od Sdružení přátel piva

Polotmavý speciál Sedm kulí a světlý ležák Max letos bodoval a opět se umístil v tradiční anketě pořádané Sdružením přátel piva (SPP) o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku.

Benešov -  Jubilejní 25. ročník se tentokrát konal ve Mžanech u Hradce Králové, kde byly zveřejněny výsledky této nejstarší novodobé pivní soutěže u nás. SPP předalo ceny za nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku v celkem 11 kategoriích. Pivovar Ferdinand si odnesl 3. místo za polotmavý ležák Sedm kulí a 3. místo za světlou jedenáctku Max. Po prestižním ocenění České chuťovky za dvanáctistupňový ležák Premium, který letos v říjnu osobně v Senátu ČR převzal sládek pivovaru Jaroslav Lebeda, získal tak nyní benešovský pivovar další dvě ceny. Bylinkami ochucené pivo Sedm kulí a plná hořkosladká chuť Maxe oslovila nejen porotu, ale především všechny milovníky piva. Všechna piva, která anonymní porota hodnotí, jsou SPP zakoupená v běžných obchodech, tedy veřejně dostupná a ve volném prodeji.

Pivovar Ferdinand sází nejen na kvalitu surovin a tradiční výrobu piva, ale také na servis zákazníkovi. Pro své příznivce v Praze již dva roky funguje služba Ferdadomu.cz, prostřednictvím které rozváží svůj sortiment.

Samotné sdružení, které vzniklo v roce 1990 z iniciativy plzeňských studentů, soustřeďuje dnes odborníky z oboru a znalce pivovarnictví, piva a pivní kultury v Česku. Nezávislá soutěž Sdružení přátel piva je navíc na českém trhu nejstarší anketou o kvalitní a chutné pivo. V současné době má sdružení 1373 registrovaných členů, kteří o samotných vítězích rozhodují. Letos se hlasování zúčastnilo 40 % z nich. Ferdinand si proto tohoto ocenění váží dvojnásob.  

Více na www.pratelepiva.cz nebo www.pivovarferdinand.cz
2.12.2015

Seznam akcí

9.9.2017 Pivovarské slavnosti 2017

Tradiční Pivovarské slavnosti.

Začátek ve 12. hodin.

 

Zobrazit vše

Aktuality a tiskové zprávy

Nové pivo Ferdinand s přeškrtnutým klasem

Benešovský pivovar Ferdinand si nadělil ke 120. výročí od svého vzniku nový druh piva. Od června zařadí do sortimentu bezlepkové pivo, které je už devátým „bratrem“ v řadě skutečných piv. Je tak třetím tuzemským pivovarem, který vaří pivo bez lepku- glutenu. Výrobek patří do licenčního systému ELS, který je jednotný ve všech evropských zemích.

Pivovar získal vzácné deputátky

Benešovský pivovar Ferdinand získal žetony, které dostávali zaměstnanci pivovaru za první republiky jako deputát. Za jeden „poukaz“ si vyzvedli litr piva. Hodnota mincí může dnes znamenat jen pár stokorun, ale pro samotný pivovar má cenu velkou, především historickou.

Sedm Kulí z Benešova dostane Top Delikatesu

Benešov: Letos v pořadí 19. ročník veletrhu GastroFair Víno&Delikatesy, který se uskuteční ve dnech 26. – 28. 4. 2016 na pražském Výstavišti, představí během tří dnů největší expozici vín, destilátů a dalších nápojů včetně pochutin z „nových“ zemí Evropské unie. Pestrou nabídku doplní také točené pivo Ferdinand z Benešova.

Zobrazit vše